środa, 6 września 2017

Zaczytany miesiąc

1.
Tytuł: Zła Julia
Autor: Leisa Rayven
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13.09.2017
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans

     Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, Cassie musi odegrać najtrudniejszą rolę – przybrać maskę obojętności, podczas gdy jej serce wyrywa się do ukochanego.
     Gdy Ethan i Cassie otrzymują angaż w tej samej sztuce, ponownie zbliżają się do siebie. On w głębi duszy wierzy, że dostanie jeszcze jedną szansę, i przyrzeka, że naprawdę się zmienił. Ona wraca myślami do minionego czasu i próbuje zrozumieć to, co się wydarzyło. Przekonuje się jednocześnie, że nadal nie zna całej prawdy o swoim ukochanym. Czy nieufność rozdzieli ich na zawsze? A może miłość pozwoli im rozpocząć zupełnie nowy akt...?

2.
Tytuł: Pod skórą
Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Wydawnictwo: BM Design
Data wydania: 13.09.2017
Gatunek: Literatura obyczajowa i romans

     Oskar wraca do domu po kilku latach nieobecności. Remont rodzinnego domu łączy z pracą w lokalnym klubie. To właśnie tam jego wzrok przykuwa dziewczyna wyłaniająca się z mgły.
     Ada spędza wakacje, oddając się swojej największej pasji. Prowadzi zajęcia taneczne, a wieczorami wraz ze znajomymi imprezuje w największym klubie w mieście. Pojawienie się Oskara wywraca jej życie do góry nogami.
     Tragedia podzieliła ich dawno temu. Nie da się o niej zapomnieć, jak nie da się zapomnieć o cierniu tkwiącym głęboko pod skórą. Czy można wybaczyć zdradę? Czy w obliczu tego, kim byli i kim się stali, zapomną o nienawiści i ponownie sobie zaufają?
3.
Tytuł: Najlepszy powód, by żyć
Autor: Augusta Docher
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data premiery: 27.09.2017
Gatunek: Literatura młodzieżowa

     Wszystko trwało ułamek sekundy. Błysk ognia i nagle jestem w ognistej kuli. Dociera do mnie, że się palę. Jestem żywą ludzką pochodnią.
     Dominika budzi się po kilku dniach.
Wie, że to był wypadek, a ukochany ojciec wcale nie chciał jej zabić.
Teraz, kiedy on jest w więzieniu, ona leży w szpitalu i walczy o życie.
Chociaż właściwie, to inni walczą za nią, ponieważ ona się już poddała.
Ale to, co miało być końcem, okazuje się być początkiem…
                                                                                        Przewrotny los stawia na jej drodze ambitnego młodego lekarza, który dostrzega w niej coś więcej niż tylko                                                                                                          pacjentkę. Gdy on będzie leczył jej ciało, jego brat Marcel, czarna owca szanowanej rodziny, spróbuje uleczyć jej                                                                                                    duszę.
                                                                               4.
Tytuł: Władca cieni 
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 27.09.2017
Gatunek: Literatura młodzieżowa

Czy oddałbyś bratnią duszę… za swoją prawdziwą duszę?
     Życie Nocnego Łowcy to życie w pętach powinności. W więzach honoru. Świat Nocnego Łowcy to świat uroczystych przysiąg, a nie ma ślubów świętszych niż te łączące parabatai – wojowników-partnerów, którzy mają razem walczyć i razem ginąć, lecz nigdy, przenigdy nie wolno im się zakochać.
     Emma Carstairs odkryła, że miłość odwzajemniona przez jej parabatai, Juliana Blackthorna, jest nie tylko zakazana, lecz także śmiertelnie niebezpieczna: może zniszczyć ich oboje. Wie, że powinna uciec od Juliana, lecz jakże miałaby to zrobić, gdy Blackthornom ze wszystkich stron zagrażają wrogowie?

5.
Tytuł: Listy do utraconej
Autor: Brigid Kemmerer
Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 27.09.2017
Gatunek: Literatura młodzieżowa

Przypadek czy przeznaczenie? Ten list mógł przecież znaleźć każdy…
     Declan Murphy to „typ spod ciemnej gwiazdy”. W szkole boją się go nawet nauczyciele. Zbuntowany siedemnastolatek odbywa na cmentarzu obowiązkową pracę na cele społeczne. Pewnego dnia na jednym z grobów znajduje list. Zaintrygowany czyta go i postanawia odpowiedzieć. Gdy Juliet Young odkrywa, że ktoś naruszył jej prywatność i przeczytał list do zmarłej przed niecałym rokiem matki, jest zdruzgotana. Matka Juliet pracowała jako fotoreporterka w różnych miejscach na świecie, dlatego często porozumiewała się z córką poprzez listy. Pokonując złość, odpisuje na wiadomość nieznajomego. Z czasem między Juliet i Declan rodzi się miedzy nimi nić                                                                                                                      porozumienia.6.
Tytuł: Czerwone słońce
Autor: Paulins Hendel
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data wydania: 27.09.2017
Gatunek: fantastyka

     Druga odsłona bestsellerowej serii „Żniwiarz”.
     Słowiańskie demony nie dają o sobie zapomnieć!
     Jeszcze do niedawna Magda była zwykłą dziewczyną, pracującą w małej księgarni, jednak obecnie jej życie wygląda całkiem inaczej niż sobie to zaplanowała.
     Po ostatnich perypetiach Magda wraca do życia w innym ciele, zmienia się również jej charakter… Razem z Feliksem chcą odszukać i unicestwić Pierwszego, najbardziej niebezpieczną istotę z jaką przyszło im się mierzyć. Gdy trafiają na Mateusza, który po wydarzeniach z poprzedniego roku wyprowadził się z Wiatrołomu, we troje wyruszają                                                                                      na poszukiwania zaginionego żniwiarza. A na świecie z niewiadomych przyczyn pojawia się coraz więcej nawich.​7.
Tytuł: Ocalałe
Autor: Riley Sager
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 27.09.2017
Gatunek: Thriller

Kim jestem?
     Każdego dnia myślę, że jestem szczęściarą. W moim związku układa się doskonale, mój blog kulinarny ciągle zyskuje nowych fanów. Żyję z dnia na dzień, skupiając się na przyjemnych chwilach.
Kim byłam?
     Celem. Ofiarą. Nazwali mnie Ocalałą, bo przeżyłam masakrę. Tamte wydarzenia kładą się cieniem na moim życiu, mimo że od dziesięciu lat robię wszystko, aby wymazać je z pamięci.
Co się ze mną stanie?
                                                                                         Boję się. Historie z przeszłości powracają, gdy przypominam sobie, że nie jestem jedyną Ocalałą. Takich jak ja było                                                                                      kilka, ale nie wszystkie miały tyle szczęścia. Lisa już nie żyje, a Sam nagle zjawia się u mnie…
                                                                                         Przeszłość właśnie mnie dogoniła i muszę stanąć z nią twarzą w twarz. Czy tym razem też ocaleję?8.
Tytuł: We dwoje
Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 27.09.2017
Gatunek: Literatura piękna

     32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Miriam. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy…
     Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.9.
Tytuł: Ślad po złamanych skrzydłach 
Autor: Sejal Badani
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 28.09.2017
Gatunek: Literatura współczesna

     Kiedy ojciec Sonyi zapada w śpiączkę, młoda kobieta niechętnie powraca na łono rodziny, którą zostawiła przed laty. Odkąd dziewczyna opuściła dom, żyła z dala od wszelkich zobowiązań, podczas gdy jej spokojna siostra Trisha odnalazła się w perfekcyjnym domu na amerykańskich przedmieściach, a ambitna Marin konsekwentnie budowała karierę zawodową. Wszystkie kobiety pamiętają czas, kiedy cała rodzina żyła szczęśliwie w Indiach i wszystkie starają się na swój sposób radzić sobie z dramatycznymi zdarzeniami, które spotkały je po przyjeździe do USA.
     Jednak kiedy siostry i matka spotykają się ponownie, pogrzebane tajemnice zaczynają wychodzić na światło dzienne. Patrząc na nieprzytomnego ojca – ofiarę rasizmu, a później sprawcę okrutnej przemocy, kobiety zmagają się                                                                                     z osobistymi demonami. Rozdrapując wciąż niezagojone rany, muszą uporać się ze wstydliwym uczuciem nadziei,                                                                                          aby ich ojciec nigdy nie wyzdrowiał.
                                                                                        Opowiedziana z zupełną szczerością historia ukazująca, że ciężar wstydu i toksyczne okrucieństwo naznaczają na                                                                                        całe życie, a wyzwolenie przynosi tylko prawda.10.

Tytuł: Mroczne zakamarki
Autor: Kara Thomas
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 28.09.2017
Gatunek: Thriller

     W Fayette, prowincjonalnym miasteczku w Pensylwanii, na każdym kroku czają się ponure tajemnice. Tessa, która wyjechała stąd w dzieciństwie, cały czas starała się nie myśleć o tym, co wydarzyło się tamtej letniej nocy. Tak mroczne przeżycia mogą zostawić w pamięci niezatarty ślad, jeśli tylko im się na to pozwoli.
     Callie, jej przyjaciółka, została w Fayette. Przeprowadziła się do innego domu, więc nie musi codziennie patrzeć na te same ściany, ale Callie zawsze była tą silniejszą. Dlatego potrafi stawiać czoła demonom i ma nadzieję, że pewnego dnia znikną na dobre, jeśli będzie ostro imprezowała.
     Jako dziewczynka Tessa nigdy nie rozmawiała ze swoją przyjaciółką o tym, co wtedy widziały. Nie przed procesem,                                                                                      w którym obie zeznawały. Ani tym bardziej potem. Po procesie Callie zamknęła się w sobie, a Tessa wyjechała, co                                                                                                tylko sprawiło, że przyjaciółki całkowicie straciły ze sobą kontakt. Ale od wyjazdu Tessę nurtują pytania. Pewne                                                                                                  rzeczy nieustannie budziły jej podejrzenia. A teraz musi wrócić do Fayette – tam, gdzie Wyatt Stokes czeka w celi                                                                                                śmierci na proces apelacyjny, gdzie przed laty zginęła Lori Cawley, kuzynka jej przyjaciółki, i gdzie ukrywa się ktoś,                                                                                          kto może znać prawdę. Tylko że szukając rozwiązania zagadki Tessa z każdym krokiem zbliża się do mordercy – a                                                                                              tym razem uciec nie będzie tak łatwo.

8 komentarzy:

 1. Przypomniałaś mi właśnie, że nie przeczytałam jeszcze pierwszej części "Żniwiarza", a premiera drugiego już tuż tuż! Akurat dziś skończyłam "Imperium burz", może Żniwiarz zaleczy moje pęknięte serce :(
  Pozdrawiam :)

  Book Beast Blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że tym sposobem przypomniałam Ci o tej książce. Mam nadzieję, że nie pożałujesz ;)

   Usuń
 2. Same pozycje które też chciałabym przeczytać. Jeśli chodzi o Żniwiarza, właśnie czytam poprzednią część, bardzo ciekawy motyw, choć nie byłam przekonana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie czytałam, ale planuję po nią sięgnąć ;)

   Usuń
 3. Najbardziej czekam na ' Czerwone słońce ' i 'Ocalałe' nie miałam jeszcze okazji ich przeczytać a słyszałam już tyle dobrego ahh :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest na co czekać, z każdym miesiącem moja lista książek które chciałabym przeczytać rośnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka tytułów przyciągnęło moją uwagę - "We dwoje", "Ślad po złamanych skrzydłach" i "Najlepszy powód, by żyć" :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Czerwone słońce", "We dwoje" i "Pod skórą" muszę przeczytać :D "Najlepszy powód by żyć" już jakiś czas temu czytałam i całkiem przyjemna lektura <3 A "Złą Julię" wczoraj skończyłam i kuurcze to było cudowne *.*

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń