poniedziałek, 6 lutego 2017

Szóstka Wron - Leigh Bardugo

     Oto główni bohaterowie, których spotkała wielka, życiowa przygoda...


    Wyobraź sobie, że jesteś jednym z największych przestępców i kanciarzy w mieście. Pewnego dnia dostajesz propozycję otrzymania ogromnej sumy pieniędzy za wykonanie pewnego zadania, jest ono wręcz niewykonalne jednak warte swej ceny. Przyjmujesz wyzwanie ? 

     Kaz Brekker (jeden z głównych bohaterów i największych złoczyńców) oczywiście nie mógł odmówić, dlatego też jak najszybciej musiał zebrać ekipę godną tego zadania. Przecież nie mógł pozwolić, żeby taka kasa przeszła mu koło nosa. Dlatego też wybiera 5 najlepszych z najlepszych: Ninę, Inej, Wylana, Matthiasa i Jaspera. Razem muszą włamać się do Lodowego Dworu i wykraść zakładnika. To wydaje się być proste jednak takie nie jest. Lodowy Dwór jest najbardziej strzeżonym miejscem na Ziemii, a zakładnik jest pilnowany przez tabun strażników. Każdy z nich wierzy, że dzięki pieniądzom będzie mógł odmienić swoje życie. Jak bardzo ryzykują? Czy uda im się dokonać niemożliwego?

-Jestem biznesmenem - powiedział jej. - Ni mniej, ni więcej.
-Jesteś złodziejem, Kaz.
-Czyż nie to właśnie powiedziałem?


Leigh Bardugo  Six of Crows


     Przyznam, że z początku podczas czytania tej książki jakoś nie umiałam się wciągnąć, ale jak już to zrobiłam to nie umiałam się oderwać. Jest to książka dla kogoś kto lubi dreszczyk emocji. Co jakiś czas nieświadomie z emocji nabierałam powietrza zapominając o oddychaniu. Historia bohaterów jest idealnie dopracowana, różność charakterów oraz osobowości sprawia, że chce się jak najbliżej poznać wszystkich razem i każdego z osobna. 
     Na początku myślałam, że mam do czynienia ze starszymi i dojrzałymi osobami, jednakże po zagłębieniu się w lekturę okazało się, że to nastolatkowie. Natomiast pod żadnym względem wiek bohaterów nie odpycha, nie jest to sielankowa historyjka o problemach nastolatków, ale pełna przygód opowieść o 6 największych wyrzutkach, którzy za wszelką cenę chcą osiągnąć postawiony cel. 


Każdy z nas jest dla kogoś potworem.


Leigh Bardugo – Szóstka Wron
    Muszę również wyrazić kilka słów na temat samego wydania. Książkę znalazłam na Targach Książki w Krakowie. Nigdy wcześniej o niej nie słyszałam jednak jej wygląd mnie zahipnotyzował i postanowiłam, że muszę ją mieć. Wydanie jest wręcz fenomenalne. Otwierając książkę ma się wrażenie, że zagląda się do zakazanej księgi i nie wiemy czego się spodziewać. Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z książką która ma czarne brzegi stron, wygląda to wręcz magicznie.  Dlatego też szczerze przyznam, że jestem zachwycona i fabułą i treścią no i oczywiście czekam na kolejną część, która będzie dostępna już 29 marca.
Moja ocena:
Zasłużenie i fabułą i wydaniem. Zdecydowanie...Wydawnictwo:6 komentarzy:

 1. Przekonałaś mnie tą recenzją do przeczytania tej książki :) zapowiada się naprawdę wspaniale! Jak tylko skończę czytać wszystkie zaplanowane książki, biorę się za tą! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że moja recenzja cię zachęciła 😊 Przeczytaj bo warto 😃

   Usuń
 2. Mam tę ksiązkę w domu i strasznie się cieszę, że Ci się podobała :D Powiem Ci w sekrecie, że... Mam ją w domu głównie przez wydanie xD Cudowne jest <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się w końcu na nią nakręciłam, to książek w księgarniach brak!!
  Obserwuję ;)

  Pozdrawiam
  toreador-nottoread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę?? Niemożliwe 😱
   Cieszę się, że Ci się podoba i obserwujesz 😀

   Usuń