środa, 14 grudnia 2016

Seria "Przypadki" Jessica Sorensen

     

    Życie małej Callie było kolorowe do momentu jej dwunastych urodzin. To wtedy zdarzyła się rzecz której dziewczyna nie zapomni do końca życia. Przyjaciel brata wyrządził jej największą krzywdę na świecie. Stworzył okropne wspomnienia i niechęć do jakichkolwiek chłopaków. To właśnie tego dnia skończyło się jej dzieciństwo i powstały rysy na psychice. Od tragedii mija sześć lat, a dziewczyna nadal nikomu nie powiedziała o swoim sekrecie, nawet najbliższym osobom. Wraz z przyjacielem tworzą listę marzeń do zrealizowania. Ale czy nastolatka kiedykolwiek będzie w stanie komuś zaufać? Czy będzie gotowa wstać i ruszyć dalej?
     Kayden od najmłodszych lat żyje w strachu przed swoim ojcem alkoholikiem. Mężczyzną który nie zna granic swych czynów. Wraz ze swoimi braćmi starał się nie stawać na jego drodze, czasem jednak im się nie udawało. Jego matka nie wyrażała żadnego zdania na ten temat, ponieważ wiedziała, że wtedy i ona nie uniknie ciosu. Z czasem chłopak zaczął w milczeniu wszystko znosić, starał się być wzorowym synem, a gdy mu się to nie udawało tłumił w sobie ból. Jednak pewnego dnia gdy podczas katów ojca pomyślał, że to już koniec pojawiła się ona. Dziewczyna piękna niczym anioł, która uratowała go przed śmiertelnymi ciosami.

    Gdy okazuje się, że oboje uczęszczają do tego samego collegu, chłopak postanawia poznać Callie bliżej, ona jednak ze wszystkich sił stara się go ignorować i nie dopuścić do siebie, to jednak sprawia, że chłopak jest jeszcze bardziej zawzięty i próbuje zdobyć sympatię, a nawet serce dziewczyny.
Oboje zmagają się z okropną, różniącą się od siebie przeszłością. Czy będą w stanie pomagać sobie nawzajem? Czy ból związany z przeszłością pozwoli im na uczucie?


"W trakcie naszej egzystencji pojawia się ten jeden przypadek, który zbliża nas do siebie i przez chwilę nasze serca biją tym samym rytmem."
Jessica Sorensen – Przypadki Callie i Kaydena
    

     Osobiście uważam, że owa seria jest świetna i z całego serca mogę ją polecić. Jest bardzo emocjonalna, opowiada o problemach nastolatek, które często w dużej mierze są ignorowane.
Świetne w niej jest to, że można wczuć się w postać i zobaczyć punkt widzenia obu bohaterów.
Sądzę, iż nie bez powodu została Książką Roku 2015, ponieważ rzeczywiście jest doskonała.
Muszę również przyznać, że jak i "Przypadki" i "Ocalenie" mają świetne okładki.
Z niecierpliwością czekam na kolejne wydania książek Jessicy Sorensen.

Moja ocena:
zdecydowanie
                                                                                                                   Wydawnictwo:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz