środa, 14 grudnia 2016

Seria "Złe dziewczyny nie umierają" Katie Alender

    Piętnastoletnia dziewczyna wraz z siostrą i rodzicami przyprowadza się do ogromnego i przerażającego domu niczym z horroru. Wiele osób mimo, że tego nie mówi uważa, że to miejsce przeklęte. Dziewczyna nie ma przyjaciół i nie szuka nowych znajomości. Wraz z siostrą próbują się zaaklimatyzować w nowym domu. Alexis bo o niej mowa jest bardzo buntowniczą osobą. Jej postawa co do różnych kwestii często jest skutkiem przesiadywań na dywaniku dyrektorki. Dziewczyna cały swój wolny czas spędza na swojej jedynej i największej pasji jaką jest fotografowanie. Wszystko się jednak zmienia gdy pewnego dnia udaje jej się sfotografować tajemnicze zjawisko we wnętrzu jej nowego domu. Rodzice dziewczynek są stale zapracowani i nie poświęcają im zbytniej uwagi. Młodsza siostra Kasey od zawsze miała swój własny świat wypełniony rozmaitymi lalkami z którymi często rozmawiała i traktowała jak prawdziwe dzieci. Alexis z czasem zauważyła, że jej siostrzyczka zaczyna się dziwnie zachowywać i z każdym dniem coraz bardziej staje się przerażająca. Nie była jednak świadoma do jakiego zdarzenia doprowadzi owe zachowanie.Zdarzenie to miało ukazać ile może być prawdy w niewinnych plotkach. Z czasem dziewczyna zdaje sobie sprawę, że z Kasey dzieją się naprawdę niepokojące rzeczy, wypadek z niewyjaśnionych przyczyn oraz brutalne zachowanie daje wiele do myślenia. Alexis zaczyna mieć dziwne i straszne wizje o dziewczynce która kiedyś mieszkała w tym domu. Dziewczynce i jej lalce którą teraz przejęła jej siostra. Co wspólnego mają ze sobą nieżyjąca już dziewczynka i siostra Alexis? Czy uda jej się uratować rodzinę?"Nie mogłam pozwolić, aby moje straszne życie zaplamiło czarnym tuszem przygnębienia to, co zdołał dla siebie odbudować."
Katie Alender – Złe dziewczyny nie umierają

Krótki trailer książki:     Alexis nadal nie potrafi pogodzić się ze zdarzeniem które miało miejsce jakiś czas temu. Zdarzeniem które nie dość, że dało im życiową lekcje to zostanie z nimi do końca życia. Jej mała słodka siostrzyczka została opętana przez bardzo złą istotę, która za wszelką cenę chciała wyrównać rachunki z niektórymi osobami. Na szczęście Alexis udało się uratować Kasey która potem spędziła długi czas w klinice psychiatrycznej, aby dojść do siebie po traumatycznych wydarzeniach. Rodzina myślała, że to koniec niebezpieczeństw z jakimi musiały zmagać się dziewczyny nikt jednak nie przeczuwał, że na drodze stanie im kolejne zło. Alexis pragnie wreszcie skupić się na sobie, swojej pasji, chłopaku i przyjaciółce. Wszystko układa się dobrze do momentu gdy Kasey wraca z kliniki do szkoły i wstępuje do klubu "Promyczek" do którego należy także kilka innych dziewczyn. Nie byłoby w tym nic podejrzanego gdyby nie fakt, iż należące do klubu dziewczyny nagle przechodzą diametralne metamorfozy. Wszystkie dziewczyny w bardzo szybkim czasie zmieniają się z niepopularnych i skrytych w piękne, popularne i przyciągające wzrok nastolatki. Alexis ma złe przeczucie i czuje, po raz kolejny musi pomóc siostrze dlatego też wraz z przyjaciółką wstępuje do klubu, aby bliżej przyjrzeć się zaistniałej sytuacji. Czy to nie był jednak błąd? Czy dziewczynie uda się rozwiązać kolejną zagadkę? A może sama wpadnie w pułapkę zastawioną przez zło?


"Promieniej-powiedzieliśmy sobie nawzajem. 

Ponieważ jeśli tego nie zrobisz, cały świat się dowie, że jesteś potworem."
Katie Alender – Od złej do przeklętej


Krótki trailer książki:    Mogę śmiało stwierdzić, że ten horror ma w sobie nutkę grozy. Sądzę jednak, że pierwszy tom był bardziej klimatyczny, ale jednak widać to, że autorka dała z siebie wszystko. W obu tomach nie zabrakło momentów mrożących krew w żyłach,, które sprawiły, że chciało się czytać i czytać. Nie mogłam się oderwać, choć wiedziałam, że szybko skończę, a tak bardzo chciałam dalej przeżywać chwile z bohaterkami. Także strasznie podobają mi się okładki, które bardzo zachęcają do przeczytania. Jeśli więc ktoś lubi dreszczyk emocji i nutkę grozy to ta seria jest strzałem w dziesiątkę. Jakiś czas temu wyszła część trzecia owej serii której jeszcze nie ma na mojej półce ale mam nadzieję, że szybko się tam znajdzie i będzie równie genialna jak pozostałe części. 

Moja ocena;


                                                                                                                   Wydawnictwo:                                                                                                                 
                                                                                                 https://www.instagram.com/feeria_young/      
                                                              
                                                                                                                           

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz