wtorek, 11 lipca 2017

Coś nowego ⟶ Wyzwanie LBA #2

Moje pierwsze LBA było w lutym. Trochę minęło, a teraz dzięki wyzwaniu rzuconemu przez sunny-snowflake mam okazję odpowiedzieć na kilka nowych ciekawych pytań. Zapraszam więc ;) 


1. Jaki kolor odwzorowuje Twój charakter i dlaczego?

Długo myślałam nad tym pytaniem i mogę stwierdzić, że nie ma jednego koloru który mógłby odwzorować dlatego też wybrałam kilka, z którymi się utożsamiam

 • Biały – potrafię być elegancka, harmonijna i doskonale wpasować się w otoczenie, wszystko muszę mieć zaplanowane i dopięte na ostatni guzik, można powiedzieć, że jestem pedantyczna, ale nie do skrajności
 • Niebieski – bywam marzycielem, lubię pisać i malować
 • Czerwony – bywam żywiołowa, szalona, miewam niespokojną krew, jak kocham to całym sercem, a gdy nienawidzę to z całej duszy 
 • Czarny – miewam swoje humory, nie lubię tłumów, nie szukam przyjaciół na siłę, ciężko mi komuś zaufać, zazwyczaj chodzę własnymi ścieżkami 
 • Różowy – bo w głębi tkwi jeszcze taka mała dziewczynka, która marzy o miłości jak z bajki, księciu, rumaku i zamku 
Może wydawać wam się to sprzeczne, ale pewnie jak wiecie, kobieta zmienną jest, a ja jestem na to idealnym dowodem.


2. Jak ustawiasz książki na półce? Kolorem? Autorem? Gatunkiem?

Książki układam kolorystycznie, nie mam aż tak dużego zbioru aby móc zaszaleć no i też nie mam pola do popisu w formie regału.


3. Co uważasz o polskim booktubie? Oglądasz?

Każdy ma swój sposób i swoje miejsce na wyrażanie opinii w temacie książek. Jeśli się w tym spełnia i osiąga to na co liczy to dlaczego nie. Czy oglądam? Natknęłam się kilka razy na booktuby, ale systematycznie nie oglądam i nie mam też swoich ulubionych.


4. Jaka jest Twoja ulubiona ekranizacja książki i dlaczego?

Moja ulubiona ekranizacja książki, ciężkie pytanie, oglądałam chyba dwa filmy na podstawie książki z czego na obu denerwowałam się, że za bardzo odbiegają od książki także chyba takowej nie posiadam.

5. Sięgasz po wszystkie gatunki książek czy masz wybrane, ulubione? Jesteś uprzedzony/-na do jakiś gatunków?

Czytam wszystkie gatunki jakie mnie zaciekawią, co prawda głównie są tą romanse, fantastyki i thrillery – literatura młodzieżowa. Szczerze mówiąc nie kręcą mnie problemy małżeńskie itd, ale nie mam takich, przed którymi się bronię. Jeśli według mnie książka wydaje się interesująca chętnie po nią sięgam nie ważne czy to fantasy czy horror.


6. Który moment tworzenia recenzji jest Twoim ulubionym? Robienie zdjęć, pisanie opinii, czy może coś innego?

Zależy na co akurat mam wenę, albo w jakich jestem okolicznościach. Jeśli chodzi o robienie zdjęć, to albo zależy to od miejsca w jakim się znajduję albo właśnie od weny. Jeśli chodzi o pisanie recenzji do nich przygotowuję się bardzo długo. Lubię pisać recenzje „na chłodno”, a nie od razu po przeczytaniu. Kiedy emocje już opadną wtedy zauważam dużo więcej i mogę wyrazić bardziej rozbudowaną opinię. Na recenzje poświęcam bardzo dużo czasu, zazwyczaj jest to cały dzień z przerwami, muszę się im oddać w 100%. Wracając do meritum, i to,i to sprawia mi ogromną przyjemność i staram się jak najczęściej do niej wracać.


7. Jaki masz stosunek do książek bardzo popularnych. Ciekawią Cię czy może irytujesz się zalewem recenzji jednej książki?

Wszystko zależy od książki, tzn od tego czy konkretnie mnie się podoba. Rzeczywiście, jeśli załóżmy na instagramie widzę 100 raz zdjęcie tej samej książki no to przestaje to być ciekawe, ale ma to również drugą stronę, ponieważ kolejne publikowanie oraz udostępnianie recenzji czy zdjęcia tej samej książki może poszerzyć grono odbiorców tak jak to było np. z książką „Dwór cierni i róż”. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i nie mamy prawa tego kwestionować, a to, że tych opinii jest multum to już kwestia przyzwyczajenia.


8. Czytasz/czytałaś/czytałeś lektury książek? Lubisz je, czy przeszkadza Ci narzucanie tego, co masz czytać?

Szczerze powiem tak, rozumiem słynni pisarze, poeci, ale tak serio, co oni brali, że napisali takie książki?

Może wyrażam się zbyt krytycznie, ale nie lubię dawnej literatury, jej języka i wszystkiego co z nią związane, także unikam szerokim łukiem. Zastanawia mnie fakt, dlaczego na maturze narzucane są lektury, których czasów nie pamiętają nawet nasi pradziadkowie. No i nie oszukujmy się, w każdej historii możemy dowiedzieć się czegoś nowego na temat najstarszego zawodu świata. Brawo.


9. Brałaś/-łeś kiedyś udział w jakiejś imprezie książkowej np targach? Jeśli tak, to co o takich imprezach myślisz?


Stwierdzenie „branie udziału” nie pasuje mi to targów książek.

Mogę powiedzieć, że brałam udział w konkursie książkowym w podstawówce, a jeśli chodzi o „imprezy książkowe” to owszem w tamtym roku byłam na Targach Książek w Krakowie. Uważam, że to naprawdę ciekawe wydarzenie. Możliwość poznania autorów, czy odwiedzenia stoiska ulubionego wydawnictwa, no i oczywiście duuuużo książek w jednym miejscu. Raj. Bardzo ubolewam, że nie mogłam pojechać na tegoroczne Targi do Warszawy. Może w przyszłym roku się uda.


10. Znalazłeś/-łaś kiedyś książkę np na ławce w parku czy pociągu? Czy podoba Ci się akcja zostawiania tak książek w miejscu publicznym?

Nigdy nie zdarzyła mi się taka sytuacja, ale mogłoby to być świetnym pomysłem. Coś jak BookTour.

11. Jaki kolor dominuje na Twojej biblioteczce?

Zdecydowanie czarny i biały.Czas na moje pytania i nominacje :


1. Większą uwagę poświęcasz na instagrama czy bloga?

2. Od jakiego czasu jesteś w blogoswerze ?

3. Jak zaczęła się Twoja historia z blogiem?

4. W jakim wieku zaczęła się Twoja przygoda z książkmi?

5. Jeśli miałbyś/miałabyś magiczną moc, co by to było?

6. Bohatera jakiej książki chciałbyś/chciałabyś ożywić?

7. Książka, o której nigdy nie zapomnisz to?

8. Dokończ zdanie: „Gdyby nie książki, ….”

9. Dokończ zdanie: „Najbardziej w książkach nie lubię…”

10. Wolisz książki jednotomowe czy serie? Grube czy cienkie?
4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo. Czekam na post :P

   Usuń
  2. Odpowiedź na nominację już na blogu!
   http://bookcaselover.blogspot.com/2017/07/lba-2.html

   Usuń